FAQ

Gdzie i o której rozpoczyna się kurs?

Spotykamy się w poniedziałek o godz. 10: 00 pod Szwajcarką albo na Taborze „Pod Krzywą”. Mapkę dojazdu każdy z was dostaje droga elektroniczną. Najlepiej być punktualnym!. Zaczynamy od spraw formalnych zgody rodziców, zaświadczenia lekarskie, wydanie sprzętu, z którego będziecie korzystać podczas kursu. Po wszystkim ruszamy w skały:)

Gdzie śpimy?

Do dyspozycji mamy kilka baz wspinaczkowych my zazwyczaj nocujemy na Taborze lub w Szwajcarce (20 min od skał). Na obu obiektach można spać w pokojach (18-20 zł/doba) na łóżkach lub pod namiotami (9-10zł/doba). Do dyspozycji turystów są łazienki z prysznicami. Jeśli chcesz spać w pokoju powiadom nas wcześniej to zarezerwujemy ci miejsce.

Czy musimy mieć własny sprzęt do wspinaczki?

Nie! Szkoła gwarantuje sprzęt na czas kursu, ale jeśli masz ochotę możesz zabrać swój sprzęt osobisty np.: uprząż, kask. Jedyne, co musisz zabrać ze sobą to buty wspinaczkowe i woreczek na magnezje.

Czy w okolicy można zrobić jakieś zakupy?

Tak! 30 min piechotą od Szwajcarki lub Taboru znajdują się sklepy, jeden w Karpnikach drugi w Trzcińsku oba dobrze zaopatrzone.

Jak wygląda dzień kursowy?

Spotykamy się 8- 9 rano na śniadaniu po śniadaniu wyruszamy w skały gdzie odbywają się zajęcia teoretyczne potwierdzone praktyką. Obiad jemy w skalach. Wracamy około godziny 17-20. W raźnie nie pogody udajemy się w miejsca gdzie nie pada lub odbywają się zajęcia wykładowe.

Co zabrać na kurs?

* Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania wspinaczki lub Kartę Zdrowia Sportowca (pierwsze wydaje lekarz pierwszego kontaktu drugie przychodnia sportowa)

* Zgodę rodziców lub prawnych opiekunów na uczestnictwo w kursie wspinaczkowym – dotyczy osób niepełnoletnich.

* Odzież dostosowana do warunków panujących w górach. Kurtka przeciw deszczowa, polar, czapka, rękawiczki, kalesony, puchówka.

* Buty wspinaczkowe. Nie kupuj butów za ciasnych. Buty mają ściśle opasać twoja stopę palce maja być lekko podgięte na tyle abyś mógł/a się komfortowo w nich wspinać.

* Plecak 30-40 litrowy do noszenia sprzętu i rzeczy w skały.

* Możesz zabrać ze sobą aparat i płytę DVD lub pendrive. Hobbistycznie zajmuję się fotografiką i czasami robie dużo zdjęć. [ Moja Galeria]

* Latarka też na pewno się przyda.

Wyżywienie

Podczas kursu wyżywienie jest w zakresie kursantów. Czy w okolicy można coś zjeść – tak często po kursie wychodzimy coś zjeść do pobliskiej knajpy.